Alfa Romeo Inspiracje

Najszybszy sedan świata na ulicach Warszawy

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio – najszybszy sedan na Nordschleife

O danych technicznych Giulii Quadrifoglio rozpisywały się największe motoryzacyjne portale. O czasie, który osiągnęła na Pętli Północnej Nürburgringu dowiedzieli się nie tylko miłośnicy włoskiej motoryzacji. W tym wpisie nie będziemy jednak powtarzać ile koni pod maską ma najmocniejsza produkowana seryjnie Alfa.

Tym razem nacieszycie oczy naszą sesją zdjęciową Giulii na ulicach Warszawy. No i oczywiście dowiecie się o kilku rzeczach dotyczących designu najszybszego sedana świata, które Alfisti powinien wiedzieć.

Giulia spędziła wiele czasu w studiu projektowym. Nie ukrywamy tego, bo najnowszy sedan Alfy jest dopracowanym w najdrobniejszych szczegółach dziełem sztuki. Od pomysłu przez deski kreślarskie po gotowe modele założenie było jedno – Giulia musi olśniewać. W końcu nie każdy samochód ma zaszczyt być następcą modeli takich jak 159, 155 czy oczywiście Giulia z 1962 roku. Poza tym, nowa „Julia” jest przełomowym modelem, i nie mamy tu na myśli jedynie zmodernizowanego emblematu marki, który zadebiutował właśnie na jej nadwoziu. Wyjątkowa gama silników, sportowe wersje, napęd na tył… ale nie o tym miał być tekst.

Najważniejsze jest “La Meccanica Delle Emozioni”

Efekt prac konstruktorów, który przyciągnął tłumy warszawskich spotterów*, nie byłby możliwy gdyby nie doświadczenie i zmysł projektantów z Centro Stile Alfa Romeo. Pracowali oni pod kierownictwem Marco Tencone, który brał udział przy projektach m.in. Alfy Romeo 4C czy Maserati Quattroporte. To po prostu nie mogło się nie udać.

Prezentujemy kilka zdjęć z wyjątkowego wieczoru, podczas którego Alfa została wprost „rzucona na pożarcie” fanom i spotterom. Piękny, trójwarstwowy lakier Trofeo White sprawił, że była nie do przeoczenia (sprawdźcie inne kolory w konfiguratorze) Wylądowała w samym sercu placu Trzech Krzyży, który bywa nazywany stolicą polskiego car spottingu*. Bez zapowiedzi, cicho i dyskretnie, a i tak przyciągnęła tłumy.

*spotter, car spotter – osoba, która „poluje” z aparatem na rzadkie i najczęściej drogie auta, by ukazać samochód w naturalnej, niezaaranżowanej scenerii tj. na ulicach miast.