Alfa Romeo Inspiracje

Charakterystyczny SUV od Alfa Romeo

Dynamicznie rozwijający się segment samochodów SUV potrzebował wyjątkowo emocjonującego samochodu, który będzie się wyróżniał na tle konkurencji. Z dumą prezentujemy pierwszego SUV-a marki Alfa Romeo, który już w niedługim czasie będzie wyznaczał nowe standardy w tej klasie samochodów. Alfa Romeo Stelvio nie tylko idealnie wkomponowała się w segment SUV-ów od momentu jego premiery ale zaczyna nadawać mu całkowicie inny charakter.

Dynamiczne linie Stelvio w bezpośredni sposób nawiązują do Giulii. Charakterystyczny styl Alfy Romeo został z wyjątkową lekkością przeniesiony do segmentu SUV-ów. Docenili to między innymi czytelnicy portalu Moto.pl – Stelvio w głosowaniu zostało wybrane jako najpiękniejszy SUV klasy premium.

SUV, z którego nie będziesz chciał wysiąść

Wnętrze Stelvio skrywa równie dużo stylu co najnowszych technologii. Nie sposób nie docenić pięknych wykończeń z prawdziwego drewna, wysokogatunkowej skóry czy aluminiowych wstawek.  Wbudowany w deskę rozdzielczą 8,8-calowy wyświetlacz wysokiej rozdzielczości, system multimedialny i nawigacji jest obsługiwany wygodnym pokrętłem leżącym pod ręką kierowcy. Szybkość i intuicyjność działania sprawia, że jego obsługa nie odwraca uwagi od drogi. System audio Harman Kardon generuje niezwykle czysty dźwięk, godny klasy premium, a wrażenia potęguje cisza, panująca we wnętrzu również podczas podróżowania z większymi prędkościami.

Wszystko to sprawia, że ze Stelvio nie chce się wysiadać… ale przecież najlepsze wciąż przed nami! Wystarczy wcisnąć znajdujący się na kierownicy przycisk rozruchu silnika, by przenieść się w świat niepowtarzalnych doznań z jazdy. Alfa Romeo zawsze słynęła z wyśmienitego prowadzenia i nie inaczej jest w przypadku Stelvio.

Składa się na to wiele rzeczy. Przede wszystkim, dołożyliśmy starań by nasz SUV był jak najlżejszy. W przypadku wielu konkurencyjnych modeli to właśnie duża masa negatywnie wpływa na prowadzenie. Do produkcji wielu części i podzespołów Stelvio użyliśmy aluminium, a tam gdzie uznaliśmy to za niezbędne, użyliśmy wytrzymałego i superlekkiego włókna węglowego. Dzięki temu, Alfa Romeo jest wyraźnie lżejsza od konkurentów. Chyba nie musimy pisać o szeregu korzyści jakie z tego wynikają?

Innowacyjne technologie w samochodach

Kolejną istotną innowacją jest bezpośrednie i bezkonkurencyjne w tej klasie przełożenie układu kierowniczego. Skrajne położenia kół dzielą zaledwie dwa obroty kierownicą. Dzięki temu większość zakrętów, nawet w mieście, da się pokonać bez przekładania rąk.

Wreszcie, nie możemy pominąć wyjątkowo istotnej dla wrażeń z jazdy cechy auta – rozkładu masy na osiach. W przypadku Stelvio jest to idealne 50/50. Tak zbalansowane auto nie ma nadmiernych tendencji do podsterowności lub nadsterowności i zapewnia doskonałe prowadzenie. Co więcej, wynika ono nie z elektronicznych systemów wspomagających kierowcę, a z czystej, niezawodnej mechaniki, z której słyną włoskie auta ozdobione Scudetto (charakterystyczną, trójkątną atrapą chłodnicy) na przednim zderzaku.

Podczas dynamicznej jazdy, kierowca doceni mocny i dynamiczny silnik, który rozpędza samochód do setki w 5,7 sekundy. O trakcję zadba napęd na 4 koła Q4, który pozwoli na jeszcze szybsze i bezpieczniejsze wyjście z zakrętu w każdych warunkach. Usposobienie Stelvio jest zależne od tego jaki tryb jazdy wybierze kierowca. Znany z innych modeli system Alfa DNA jest obecny również w naszym pierwszym SUV-ie. Po przełączeniu systemu Alfa DNA w tryb Dynamic, reakcja na gaz staje się wyostrzona, a charakter samochodu jeszcze bardziej sportowy. Tryb Natural to neutralny profil jazdy na każde warunki, a Advanced Efficiency pozwoli zaoszczędzić paliwo m.in. zmieniając charakterystykę pedału gazu i włączając tryb żeglowania w automatycznej skrzyni biegów.

Stelvio to nowe podejście do segmentu aut sportowo użytkowych, zarazem nasz pierwszy SUV. Jesteśmy z niego dumni, bo skonstruowanie tego typu auta, które budzi emocje i zapewnia prawdziwą radość z jazdy to nie lada wyzwanie. Teraz Twoja kolej by sprawdzić jak sobie z nim poradziliśmy. Gwarantujemy, że #LaMeccanicaDelleEmozioni to coś więcej niż slogan, a Stelvio nie stanowi wyjątku i jest stuprocentową Alfa Romeo.