Abarth Inspiracje

Abarth 595 i… surfing na Helu?

Abarth w służbie… surferom?

Świat ogarnęło prawdziwe szaleństwo na punkcie aktywnego trybu życia. Coraz więcej osób decyduje się na taki sposób spędzania wolnego czasu łącząc wypoczynek z ogromną porcją emocji, której dostarcza uprawianie różnych dyscyplin sportowych. Postanowiliśmy zobaczyć czy Abarth 595C Competizione sprawdzi się w roli towarzysza aktywnego trybu życia. W tym celu odwiedziliśmy Półwysep Helski, gdzie dwójka pozytywnie zakręconych ludzi, Monika i Ernest, pasjonaci kitesurfingu, pomogli nam ocenić, jak „pięćsetka” wywiąże się z roli surferowego kompana.

Czym jest Kitesurfing?

Kitesurfing to dyscyplina sportu, w której rider porusza się na desce, jednak zamiast klasycznego żagla używany jest latawiec, generujący moc, która pozwala swobodnie ślizgać się po wodzie. Połączenie z nim zapewnia uprząż, tzw. trapez i linki. Jak mawiają pasjonaci, to nie jest sport, który można uprawiać od czasu do czasu – to styl życia. Pływając na desce możemy poczuć bliskość i potęgę natury. Powoduje to jednocześnie wzrost adrenaliny i dostarcza dużych emocji.

Półwysep Helski słynie z pięknych widoków i rewelacyjnych warunków do uprawiania sportów wodnych. Ulice okolicznych miasteczek i linia brzegowa połączone są pięknymi drogami, na których każdy zakręt sprawia wiele radości. W takim właśnie miejscu przetestujemy czy Abarth 595C Competizione sprawdzi się w roli środka transportu dla młodych fanów aktywnego trybu życia.

Abarth to ikona włoskiej motoryzacji z mocnym silnikiem, bogatym wyposażeniem, mnóstwem nowinek technicznych. Jazda tym autem to czysta przyjemność i ogromna ilość pozytywnych wrażeń. Ten kompaktowy, lekki i zwinny samochód, swoimi osiągami i precyzją prowadzenia odpowiada nawet tym, którzy oczekują od samochodu czegoś wyjątkowego. To idealny model dla ludzi, którzy chcieliby go spersonalizować i uczynić niepowtarzalnym. Jest w nim zawarte przesłanie Abartha – sportowiec szukający przygód. Sercem 595C Competizione jest T-Jet z turbosprężarką Garett o mocy 180 KM. Wnętrze jest ergonomiczne, a fotele to wspaniale wyprofilowane „kubełki” Corsa by Sabelt, o kapitalnym trzymaniu bocznym. Ogromne wrażenie sprawia wydech Record Monza, który nie pozwala zapomnieć o sportowym charakterze tego małego bolidu.

Auto okazało się być strzałem w dziesiątkę dla młodych kitesurferów. Pozwoliło na zabranie sprzętu potrzebnego do uprawiania tej dyscypliny sportu, w tym dwóch pełnowymiarowych desek, latawców oraz trapezów. Samochód dawał wiele przyjemności z jazdy. Cieszył każdy przejechany kilometr. Zastosowana przy budowie zaawansowana technologia zapewniała wyśmienite prowadzenie zarówno na prostej jak i w ciasnych zakrętach. Doznania za kierownicą były bardzo intensywne. Najwięcej przyjemności dawała jazda ze złożonym dachem w słoneczny dzień. Wspaniale było poczuć wiatr we włosach, mknąc ulicami półwyspu i podziwiając wspaniałe widoki.

Abarth 595C Competizione z całą pewnością pozytywnie przeszedł test, któremu został poddany. Pozwolił niezwykle sprawnie i bezpiecznie przemieszczać się zarówno po ciasnych, miejsckich uliczkach jak i szybkich drogach. Jako towarzysz aktywnych okazał się bardzo „na fali”.


Testować pomagali nam Monika i Ernest ze szkoły kitesurfingu surferownia.pl

Zabierz Abartha na jazdę testową!