Fiat Inspiracje

Czy w Parku Krajobrazowym Wzniesień Łódzkich można znaleźć jakieś góry?

Nie zawsze potrafimy docenić to, co mamy najbliżej.

Panuje przekonanie, że aby zobaczyć coś ciekawego musimy udać się w daleką i drogą podróż. To nieprawda. Warto rozejrzeć się po swojej okolicy. W każdym regionie naszego kraju znajdziemy miejsca godne odwiedzenia – nawet w tak niedocenianym, jak okolice Łodzi. Postanowiliśmy wybrać się do Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich. Czy w najbardziej płaskiej części Polski rzeczywiście znajdziemy jakieś wzniesienia albo nawet góry? Zobaczymy.

Naszym towarzyszem będzie nowy Fiat Tipo Station Wagon. To świetny wybór dla osób zainteresowanych turystyką: komfortowe wnętrze, duży, praktyczny bagażnik oraz bogate wyposażenie zostaną – z pewnością – docenione podczas wakacyjnych i weekendowych wypraw. Nie bez znaczenia jest też dynamiczny silnik: 120 koni dostarczanych przez jednostkę o pojemności 1,4 litra z turbo pozwolą czuć się kierowcy pewnie na lewym pasie autostrady.

Weekendowy wyjazd nie może obyć się bez kilku rzeczy: napoje, przekąski czy aparat. Brakuje nam tylko stylowego, wiklinowego kosza piknikowego. Jakoś sobie jednak bez niego poradzimy. Schowków i kieszeni jest we wnętrzu Fiata pod dostatkiem. Wszystko udaje się tu zmieścić. Zamykamy drzwi i w drogę!

Pierwsze kilometry prowadzą malowniczą drogą przez wieś Boginia. Wąski asfalt, łuki oraz przejazdy przez wzniesienia powodują, że można by tu przeprowadzić etap jakiegoś rajdu. Niestety – przez słabą widoczność kierowca powinien mieć się tu na baczności. A szkoda, bo Tipo okazuje się mieć bardzo dobre właściwości jezdne. Układ kierowniczy daje sporo wyczucia, a zawieszenie pozwala czuć się pewnie w zakrętach. Nieczęsto się zdarza, żeby popularny samochód kompaktowy dawał tyle frajdy z prowadzenia.

Mamy nadzieję, że będziemy mieć jeszcze dziś okazję lepiej poznać możliwości naszego Fiata. We wbudowanej nawigacji ustawiamy za cel Dąbrówkę Małą. Stamtąd, bardzo malowniczym wąwozem dojeżdża się do jednego z licznych na tym terenie młynów rzecznych. Samochód szybko pokrywa się grubą warstwą kurzu z drogi – nie szkodzi – łatwo go wieczorem zmyjemy, a wrażenia z wyprawy pozostaną w naszej pamięci. Obok drewnianego zabytku znajduje się łączka, która świetnie nadaje się na piknik. Postanawiamy spędzić tu dłuższa chwilę. Z bagażnika wyjmujemy kocyk. Przyda się. Przy okazji mamy dłuższą chwilę, aby lepiej przyjrzeć się naszemu pojazdowi. Że potrafi być angażujący dla kierowcy już wiemy. Czy jest praktyczny? Przestronny bagażnik wyposażony jest w podwójną podłogę. Na dodatek w pojeździe znalazło się nawet miejsce na pełnowymiarowe koło zapasowe. Wygospodarowano też trochę przestrzeni obok niego. To ważne. Dzięki temu nie powinno być problemów z wieloma drobnymi przedmiotami, które zazwyczaj wozimy. Kamizelki odblaskowe, zestaw żarówek, duży klucz do kół, apteczka i wiele innych. Wszystkie z wymienionych sprzętów będziemy mogli przewieźć w Tipo Station Wagon zachowując jednocześnie nieskazitelny porządek w pojeździe. Lubię to.

Relaks na trawie nie może trwać wiecznie. W końcu czeka na nas jeszcze sporo atrakcji i jeszcze więcej kilometrów do pokonania. Podróż umila muzyka, której możemy słuchać z radia, przez USB, a także z połączonego bezprzewodowo telefonu. Ostatnim etapem wycieczki jest dojazd do Kołacina. Tam czeka na nas kolejny z młynów. Świetnie zachowany drewniany obiekt prezentuje się bardzo malowniczo.

Czy warto odwiedzić Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich? Na pewno jest świetnym celem na krótki wypad dla mieszkańców regionu. Tutejszych krajobrazów oczywiście nie da się porównać do tych, które można zobaczyć w prawdziwych górach, ale na ładne widoki można liczyć. Klimatyczna droga przez Boginię, Parowy Janinowskie czy Młyny nad Mrożycą to tylko niektóre z okolicznych atrakcji.

Jak w tych warunkach spisało się nowe Tipo Station Wagon? Świetnie! Komfortowe, dobrze wygłuszone wnętrze oraz ładnie brzmiące audio uprzyjemnią podróż wszystkim pasażerom. Kierowca może cieszyć się dodatkowo z zalet układu kierowniczego oraz zawieszenia. Dzięki nim podróżuje się nie tylko komfortowo, ale również z entuzjazmem czeka na kolejne zakręty. Spory oraz praktycznie urządzony bagażnik zapewnia wystarczająco dużo miejsca, aby zapakować składane krzesełka turystyczne i niezbędny, dziecięcy traktorek.

Może warto przed nadchodzącym, letnim weekendem wziąć do ręki mapę albo przewodnik po swoim regionie. Z pewnością wyznaczymy sobie jakąś interesującą trasę. Może po drodze spodoba nam się jakiś zabytek, a może okaże się, że najwięcej pozytywnych emocji dostarczy mała, leśna łąka lub zapomniany pomost nad jeziorem. Warto podróżować i poznawać swój region. A jeśli w drodze towarzyszy nam nowe Tipo Station Wagon – jesteśmy podwójnymi szczęśliwcami.


To jeszcze nie koniec. Przygotowaliśmy dla Was specjalny konkurs w którym możecie wygrać bagażnik dachowy do swojego Fiata Tipo lub kartę podarunkową na paliwo. Sprawdź jak wygrać!