Fiat Społeczność

Włoskie spotkanie w Palazzo di Smoszewo

Na tę sobotę każdy fan włoskiej kultury i motoryzacji czekał z niecierpliwością cały rok.

Wspaniałe towarzystwo, rodzinna atmosfera oraz piękne pojazdy sprawiły, że pogoda, która nie była zbyt łaskawa, nie miała żadnego znaczenia. Wyjątkowy klimat imprezy, którą zorganizowała ForzaItalia.pl, na długo pozostawi miłe wspomnienia.

Rekordowa “Forza”

Prawdziwi pasjonaci motoryzacji prezentowali swoje pojazdy pośród wspaniałych okoliczności przyrody oraz architektury na terenie Pałacu w Smoszewie. W tym roku frekwencja była rekordowa, wszystkie parkingi na terenie imprezy szybko zostały zapełnione. Wydzielono specjalne strefy dla Fiata 500 (z okazji 60 urodzin), Abartha oraz Alfa Romeo. Licznie zjawili się też przedstawiciele lokalnych klubów. Na głównym dziedzińcu Pałacu, podziwiać można było włoskie pojazdy z najwyższej półki. Cały urok imprezy tkwił w różnorodności, która jest sednem całego wydarzenia. Bardzo ważna jest możliwość zestawiania aut z wyszczególnieniem ich charakteru. I tak, obok przepięknej, czerwonej Alfa Romeo Junior 1600 mogliśmy podziwiać Fiata naszej rodzimej produkcji – 126P.

Włoskie samochody, włoska kultura

Podczas trwania imprezy nie było mowy o nudzie. Organizatorzy postarali się, aby każdy z uczestników znalazł coś dla siebie. Po obejrzeniu wszystkich aut goście mogli wziąć udział w przeróżnych konkursach i aktywnościach. Dla uczestników spragnionych nutki rywalizacji przygotowany był rajd turystyczny, konkurs wiedzy o Włoszech oraz mocno wyczekiwany konkurs elegancji. Podczas jego trwania zaprezentować mogła się każda załoga, która opowiadała o historii swojego pojazdu.

Przyjemne z pożytecznym

Ci spokojniejsi mogli wziąć udział w tematycznych wykładach czy też po prostu porozmawiać przy prawdziwie włoskiej kawie, która rozgrzewała w ten pochmurny dzień. Nie zabrakło również praktycznych szkoleń, takich jak szybki kurs pierwszej pomocy, prowadzony przez ratowników medycznych. Organizatorzy zadbali też o najmłodszych gości, dla których powstała specjalna strefa, gdzie dzieci mogły bawić się do woli.