Fiat Testy

Fiat Fullback – pracy się nie boi

Znakomity debiutant

Debiutujący na Motor Show w Dubaju 2016 pick-up Fullback Fiat Proffesional to efekt współpracy dwóch niezależnych koncernów: Fiata i Mitsubishi. Charakteryzujący się niepowtarzalnym wyglądem Fullback, szturmem zdobył serca klientów, tym bardziej że łączy w sobie oryginalny styl z mocą i niezawodnością. Fakt ten znalazł potwierdzenie w przyznaniu mu tytułów: „Pickup Truck of the Year 2017” oraz najlepszej nowości („Best Newcomer”) w kategorii samochodów dostawczych i pikapów.

Doskonałe właściwości terenowe

Nawiązujący nazwą do zawodnika futbolu amerykańskiego, Fullback, został zbudowany na sztywnej ramie, a tylne zawieszenie oparte jest na resorach piórowych i można w nim bez trudu odnaleźć ducha gracza, który może dostosować się do każdych warunków. Kąt natarcia 30 stopni, zejścia 22, rampowy 24, a przechyłu bocznego 24 to liczby, które robią wrażenie nie tylko na papierze, ale i w terenie. Do tego możemy brodzić w wodzie o głębokości do 70 cm. Samochód posiada integralny napęd 4×4 oraz selektor trybu 4WD, który (w połączeniu z dużym prześwitem) pozwala dotrzeć do obszarów położonych daleko od asfaltu.

Nie jest to typowa terenówka, ale prawdziwy wół roboczy, który może poszczycić się dużą ładownością przedziału ładunkowego dochodzącą do ponad jednej tony. Nie bez znaczenia jest fakt, że może ciągnąć przyczepę, której masa całkowita może wynieść aż 3 tony.

Nie tylko do ciężkiej pracy

Wnętrze Fullbacka to udane połączenie ergonomii, jak również komfortu charakterystycznego dla aut typowo osobowych. Kierowca i pasażerowie mają do dyspozycji podgrzewane fotele pokryte ekoskórą, elektryczne szyby i lusterka, kamerę cofania z kompletem czujników oraz nawigację i automatyczną klimatyzację. Całość uzupełnia dobrej jakości audio oraz automatyczna skrzynia biegów. Wszystkie elementy są porządnie spasowane i łatwo je utrzymać w czystości. Widoczność z fotela kierowcy jest bez zarzutu, a pozycja za kierownicą daje poczucie bezpieczeństwa.

Sprawdzony napęd

Najmocniejszą stroną pojazdu jest wysokoprężna, turbodoładowana jednostka napędowa o pojemności 2,4 litra i mocy od 150 lub 180 KM, cechująca się wysokim momentem obrotowym oraz, co ważne w takich konstrukcjach, prostotą budowy. Skrzynie biegów: 5-stopniowy automat lub 6-biegowa manualna, zapewniają pickupowi niezłe osiągi, a elastyczność robi naprawdę spore wrażenie.

Spalanie paliwa jest na poziomie 11-13 litrów w mieście i około 10 w trasie, co jest wynikiem godnym uwagi, tym bardziej, że mamy do czynienia z autem o masie ponad 2 tony. Prowadzenie tak dużego auta wymaga od kierowcy pewnego doświadczenia, jednak Fiat odwdzięczy się płynną jazdą i wysokim komfortem pokonywania dziur czy nierówności.

Możliwości konfiguracji

Fiat Fullback pracy się nie boi, również chętnie potowarzyszy nam podczas wolnych dni. Możemy zakupić go w dwóch konfiguracjach nadwozia – kabina przedłużona lub podwójna. Dodatkowo samochód można wyposażyć w specjalne akcesoria MOPAR, które czynią go jeszcze bardziej funkcjonalnym. Za rozsądną cenę możemy mieć auto o dużych możliwościach i bogatym wyposażeniu przy tym mocne i niezawodne. W pełni zasługuje na napis na tylnej klapie „Professional”.