Alfa Romeo Inspiracje

Jak ubrać się i spakować w biznesową podróż samochodem?

Jak ubrać się i odpowiednio spakować do samochodu, aby wyglądać stylowo, elegancko, czuć się przy tym bardzo komfortowo?

Na co zwracać uwagę? Jakich błędów nie popełniać? Poznajcie 5 wskazówek, które pomogą Wam w planowaniu biznesowej podróży, będąc kierowcą samochodu.

Wybierz odpowiednie tkaniny 

Wybór garnituru, marynarki, czy koszuli do długiej podróży samochodem powinniśmy zacząć na zakupach, a nie w naszej garderobie. Istnieją bowiem takie tkaniny, które tworzone są z myślą o często podróżujących biznesmenach. Czym się wyróżniają? Są podwójnie tkane, często wodoodporne, skręcane w taki sposób, aby nie pojawiały się na nich trwałe zagniecenia. Materiały te nazywa się „Traveler” i można je znaleźć w ofercie niemal każdej szanowanej marki tkanin, a co za tym idzie- również na półkach sklepów oferujących produkty „z wieszaka”.

Warto też dodać, że wodoodporność, czy mniejsza podatność na zagniecenia to nie tylko cechy tkanin posiadających domieszki sztucznych materiałów! Zobaczcie tylko to video (link). Specjalny sposób tkania i skręcania włókien wełnianych również może dać taki sam efekt, nie zmniejszając tym samym wytrzymałości tkaniny, czy jej przewiewności! Należy również zwrócić uwagę na fakt, że tego typu tkaniny zdecydowanie lepiej „oddychają”, dzięki czemu idealnie sprawdzają w długiej i wyczerpującej podróży.

Postaw na lekkie konstrukcje marynarek

Standardowe marynarki z wypełnieniami w ramionach i podszewkami nie dość, że już odchodzą do lamusa, to jeszcze są niezwykle niepraktyczne i niewygodne podczas jakichkolwiek aktywności. Należy wybierać marynarki bez wypełnień w ramionach (lub z minimalną ich ilością), oraz bez konstrukcji i podszewki. Takie modele nie dość, że leżą naturalnie na naszej sylwetce, są lekkie i przewiewne, to jeszcze zdecydowanie lepiej znoszą długą podróż. Zarówno gdy pozostają złożone w torbie, jak i na nas. Tego typu marynarki uszyte są jedynie z jednej tkaniny bazowej, do ich konstrukcji nie używa się kleju, i dodatkowych warstw materiału. Dzięki czemu po zagnieceniu taka marynarka zdecydowanie szybciej wraca do pierwotnego kształtu. Istnieją nawet takie modele, które można składać w kostkę i mieć przy sobie nawet w torbie na laptopa! Dokładnie taki model prezentowałem w video na blogu (link).

W przypadku bardziej standardowych marynarek musimy więcej uwagi przyłożyć do tego jak je będziemy transportować, żeby nie mieć problemu z zagnieceniami:

Wieszaj ciuchy lub kładź je na płasko

Podróżując samochodem powinniśmy korzystać z pojemności bagażnika, oraz tylnych foteli. Jeśli mamy taką możliwość garnitury i marynarki w pokrowcach powinniśmy kłaść na płasko, a najlepiej wieszać w dokładnie taki sam sposób jak w naszej garderobie. Nawet gdy bierzemy ze sobą pokrowiec na garnitury powinniśmy możliwie jak najczęściej przewozić go rozłożonego, a składać tylko i wyłącznie w ostateczności. Nawet przewożone w torbie marynarki powinniśmy na czas podróży samochodem powiesić, lub położyć w bagażniku, ewentualnie na tylnej kanapie.

Oczywiście wysokiej jakości marynarkom biznesowym i garniturom nic się nie stanie, jednak w przypadku wyprasowanej koszuli już to wcale takie oczywiste nie jest. Warto też wspomnieć, że krawaty również powinniśmy przewozić rozwinięte, przewieszając przez wieszak, lub zwinięte w rulon, nigdy zawiązane! Zawiązany krawat po kilku założeniach wygląda nieświeżo i zdecydowanie szybciej się niszczy. Dodatkowo w okolicy trwale zawiązanego węzła powstają nieestetyczne, zagniecenia, które ciężko rozprostować.

Ściągaj marynarkę kierując autem

Nawet jeśli wybierzemy garnitur z tkaniny typu Traveler, wykonany z wysokiej jakości wysoko-skrętnej wełny, lepiej będzie jeśli ściągniemy marynarkę przed długą podróżą. Nie dość, że będzie nam wygodniej,  to jeszcze nasza marynarka, powieszona na wieszaku będzie w zdecydowanie lepszej kondycji po kilku godzinach jazdy autem. My zaraz po wyjściu z samochodu będziemy wyglądać świeżo i stylowo.

Zainwestuj w torbę weekendową

Dlaczego? Często na krótki 1-2 dniowy wyjazd, torba na laptopa to za mało, zaś klasyczna torba przeznaczona do bagażu podręcznego nie dość, że będzie niewygodna i nieporęczna, to jeszcze zdecydowanie za duża. Idealnym wyborem będzie więc skórzana torba weekendowa. Stylowa, poręczna, lekka, a zarazem pojemna. Idealna na krótkie wypady. Spakujemy do niej wszystkie potrzebne rzeczy bez konieczności zabierania innych toreb. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne, szczególnie gdy mamy naprawdę długi i ciężki dzień przed sobą z kilkoma spotkaniami w różnych miejscach.